Trstená 20. marca 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Finančná správa SR)

Zadržaný Poliak tvrdil, že prácu našiel cez internet

Colníci z Trstenej a Kriminálneho úradu finančnej správy zaistili v opustenej hale na Orave 1,6 tony nelegálneho tabaku aj so zariadením na sušenie a rezanie. Ako TASR informovala hovorkyňa Colného úradu v Žiline Božena Chríbiková, dvaja Poliaci, ktorí nelegálny tabak rezali, spôsobili štátu škodu na spotrebnej dani z tabakových výrobkov vo výške 118.210 eur.

Ilusrračné foto

Colníci podľa nej v schátranej budove v Trstenej zaistili po obhliadke 26 nylonových vriec a 22 papierových škatúľ s tabakom a tiež zariadenia s elektrickým motorom na sušenie aj rezanie tabaku.

Zadržaný Poliak tvrdil, že prácu našiel cez internet. Podľa dohody mal vraj rezať drevenú kôru pre záhradkárske účely. Keďže boli na prácu potrebné dve osoby, s ponukou oslovil aj kamaráta. Súčasťou dohody malo byť ubytovanie, strava a odmena 1000 eur pre každého na mesiac.

“Poliak pri výsluchu uviedol, že osoba, ktorá im ponúkla prácu, do skladových priestorov doviezla sušičku aj rezačku a škatule s ‘kôrou’. Až po nazretí do nich, zistili, že ide o tabak. Aj napriek tomu sa riadili dohodnutými pokynmi a narezaný tabak dávali do jutových vriec. Čo sa s ním malo diať ďalej nevedel, mal čakať na inštrukcie,” uviedla hovorkyňa žilinského colného úradu.

Dvoch Poliakov pre neoprávnené nakladanie a prechovávanie tabakových výrobkov Trestným rozkazom vyhostili zo Slovenskej republiky a bolo voči nim začaté trestné stíhanie, dodala Chríbiková.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.