Washington 28. decembra 2018 (TASR/HSP/Foto: TASR/AP-Mary Altaffer)
 
Niekdajší osobný právnik dnešného amerického prezidenta Donalda Trumpa Michael Cohen poprel vo štvrtok správu, že sa počas kampane pred prezidentskými voľbami v roku 2016 stretol v Prahe s ruskými predstaviteľmi. Napísala to v noci na piatok agentúra AFP

Na snímke Michael Cohen

Počul som, že Praha je v lete krásna,” napísal Cohen na Twitteri s tým, že on to však nevie, keďže tam nikdy nebol. “Mueller vie všetko!” dodal, odkazujúc na osobitného vyšetrovateľa Roberta Muellera, ktorý vyšetruje zasahovanie Ruska do prezidentskej volebnej kampane v roku 2016.
Cohenova reakcia prišla niekoľko hodín po správe americkej tlačovej agentúry McClatchyDC. Tá informovala, že telefónne záznamy dokazujú, že sa Cohen v lete 2016 nachádzal neďaleko Prahy. Podľa agentúry, ktorá sa odvolala na “štyri zdroje oboznámené s touto záležitosťou”, to teda podporuje tvrdenia o jeho tajnom stretnutí s ruskými predstaviteľmi v ČR.
Cohen, ktorého odsúdili na začiatku decembra na tri roky väzenia po tom, ako sa priznal k daňovým únikom a ďalším trestným činom, návštevu Prahy už predtým popieral.
Cohen niekoľko mesiacov spolupracoval s kanceláriou osobitného vyšetrovateľa, ale podrobnosti o jeho spolupráci v súvislosti s Muellerovým vyšetrovaním neboli zverejnené, dodáva AFP.
 
Príspevok Cohen poprel správu o tajnom stretnutí s Rusmi v roku 2016 v Prahe zobrazený najskôr Hlavné správy.