Bratislava 16. marca 2019 (HSP/Foto:TASR-Dušan Hein)
 
Dejú sa veci zvláštne, nevídané. Na opačnom konci sveta, kde je všetko naopak, kresťan zabíjal moslimov. Za Slovensko chce do europarlamentu kandidovať černoch, ktorý chce zastaviť migrantskú eufóriu. A zaujímavé časy zažívajú mafiáni…

Na snímke Marian Kočner

Cosa Nostra to má v súčasnosti akési divoké: v New Yorku zabili po 34 rokoch opäť šéfa mafiánskeho klanu, Kočner s Bašternákom sa dozvedeli, že v base si posedia dosť dlho a koza nostra z prezidentského paláca vraj spásla aj to, čo nemala – ktovie či ju veterinár tiež načas nezavrie do chlievika.
A ten Bašternák, dokonca mu vraj zhabú všetok majetok, čo je verdikt v podobnej kauze nevídaný – jeho obhajca ostal po vynesení rozsudku prekvapený a povedal, že zastupoval množstvo klientov v rovnakých trestných veciach, ale prvýkrát zažil, že sudca nariadil aj prepadnutie majetku. Sudca zrejme netušil, že Bašternák ešte predtým všetko prepísal na rodinu. Teda takmer všetko: až na jeden byt. A zhodou okolností, práve v tom byte býva – predstavte si tú náhodu – šéf najsilnejšej strany Robert Fico.
Mama zavraždenej snúbenice Jána Kuciaka Zlatica Kušnírová povedala, že Kočner je len medzičlánok: „Nie je to on. Nie je sám. Je ich tam viac.” Čo vie pani Kušnírová, čo my nevieme?
A čo je najneuveriteľnejšie, v novinách sa objavuje meno šéfa finančnej skupiny Penta Jaroslava Haščáka. Ba čo viac, nepoprel, že s Kočnerom komunikoval. Kočner mu mal napísať „Inak pracujem na odj…ní čuráka” a podľa Denníka N mu mal Haščák odpísať „Povieme si, keď budeme spolu.“ A vlastne, odkiaľ to Denník N vie?
Ale žiaľ, popri týchto veciach týkajúcich sa jednotlivcov sa stalo čosi omnoho vážnejšie, čo môže mať dopad na nás všetkých. Europarlament v tichosti schválil zriadenie akéhosi fondu pre azyl a migráciu. Bez toho, aby o tom vedeli občania európskych krajín, europoslanci schválili dokument, ktorý obsahuje aj princíp solidárneho prerozdeľovania migrantov, čiže povinné kvóty. Za návrh hlasovali aj traja europoslanci Smeru. Fond má mať k dispozícii vyše 10 miliárd eur (!), na ktoré sa skladáme aj my, Slovenská republika. Za tie peniaze sa majú „posilňovať a rozvíjať politiky v oblasti legálnej migrácie“. Má vzniknúť nová agentúra Európskej únie pre azyl a nad rámec návrhu Komisie sa má zvýšiť úloha mimovládnych promigračných organizácií. Čo iné ako velezrada je toto?
Ivan Lehotský
 
Príspevok Čo sa to deje? Kočner, Baštrnák, Kiska, Cosa Nostra… Zdá sa, že všetko je inak, ako sa plánovalo. Až na europodraz s kvótami – ten sa dal čakať zobrazený najskôr Hlavné správy.