Slovensko 9. marca (HSP/Foto:maxpixel)
 
Viacerí súčasní opoziční politici a ich mediálni služobníčkovia, ale spolu s nimi aj ministerka spravodlivosti zo zatiaľ vládnej strany Most-Híds kladným postojom k Georgeovi Sorosovi Žitňanská sa vyjadrili v tom zmysle, že je konšpiračné, krajne neprimerané a v podstate smiešne nazdávať sa, že nejaké zahraničné sily môžu ovplyvňovať politickú situáciu na Slovensku.

Ilustračné foto

Ako krajne neprimerané a smiešne, politicky i logicky analfabetickévšak vyznievajú práve opačné tvrdenia. Videli sme pri privatizačnej rabovačke Slovenska, aký veľký boj sa strhával o každý podnik, o každú fabriku, o všetko, čo malo hodnotu a bolo to možné uchmatnúť a položiť do svojho vrecka. Privatizačný boj a „kolíkovanie územia“ v krajinách celej strednej a východnej Európy bol spojený s mnohými zločinmi,  počas „zlatej horúčky“ mnohí jednotlivci i organizované skupiny neváhali prelievať krv svojich konkurentov. Ak sa bitka – nezriedka doslova na život a na smrť – strhávala  o jednotlivé podniky a závody, ak záujemcovia o kus zlatého štátneho koláča v niektorých prípadoch neváhali ísť za svojím úlovkom aj cez mnohé mŕtvoly, ako môže niekto, dokonca politici so štátnickými ambíciami, s vážnou tvárou presviedčať verejnosť, že o celý štát v strednej Európe sa nevedie boj a že nejestvujú v zahraničí sily, ktoré by ho rady premenili na úplnú kolóniu a jeho ľudí na otrokov, pričom kvôli tomu, aby dostali k moci svoje vlastizradné bábky označené za „slušné“ a „demokratické“ sily,  v prípade potreby, v mene svojich špinavých cieľov, kedykoľvek  a bez váhania prelejú aj krv našich občanov, ak to bude potrebné?
 
STONE O SNAJPEROCH A O CIA: NA ZVRHNUTIE VLÁDY STAČÍ VYVOLAŤ CHAOS
Slovensko sa už štyri roky prizerá strašnej tragédii na susednej Ukrajine, ktorú rozpútali západné mocenské centrá, ktoré sa tým  ani netaja. A to aj za cenu veľkej krvi. Rok po kyjevskom štátnom prevrate urobil celosvetovo známy americký režisér a scenárista, držiteľ niekoľkých oscarov Oliver Stone, štvorhodinový rozhovor  s Viktorom Janukovičom, ktorý bol v čase euromajdanu, krvavej „revolúcie dôstojnosti“, ukrajinským prezidentom. Zmyslom interview nebola obhajoba politiky Janukoviča, no poukázanie na to, že ako legitímny prezident bol nelegitímne zvrhnutý, a to Spojenými štátmi, ktorých je Stone občanom.
Stone vraví, že sa zdá byť jasné, že strelci zabíjajúci v Kyjeve policajtov i protestujúcich boli z „tretej strany“. Vie o mnohých svedkoch tvrdiacich, že vraždili  zahraničné elementy vedené západnými kruhmi a že vo veci má prsty CIA. Podľa Stonea americká tajná služba pravidelne používa  prax „tajomných strelcov“: udialo sa to v roku 2002 vo Venezuele, keď sa pokúšali zvrhnúť režim Chavesa a v roku 2014  bola táto praktika použitá aj proti súčasnému venezuelskému prezidentovi Madurovi. Oliver Stone uviedol, že na to, aby bola zvrhnutá legitímna vláda, stačí vyvolať chaos, ako to CIA urobila v roku 1953 v Iráne, v roku 1973 v Chile a pri nespočetných iných prevratoch. „Je to americká metóda mäkkej sily pod názvom „Zmena režimu 101.“
Západné masmédiá podľa Stonea predstavili „masaker na majdane“ ako „výsledok činnosti nestabilnej a brutálnej  proruskej vlády Janukoviča“.   Režisér zdôrazňuje, že 22. februára 2014 dobre vyzbrojení neonacisti prinútili Janukoviča opustiť krajinu neustále sa mu vyhrážajúc  smrťou. Na ďalší deň bola vytvorená  prozápadná vláda, ktorú okamžite uznali USA.Celý príbeh Stone hodnotí ako skrz naskrz špinavý. Vraví, že po prevrate sa na Západe rozoberá ako dominantná téma „Rusko na Kryme“, pričom skutočná téma je „USA na Ukrajine“: „Deje sa ďalšie neskutočné prekrúcanie histórie, ako v prípade Bushovej kampane o irackých zbraniach hromadného ničenia. Ale ja verím, že na Západe pravda napokon vyjde najavo. Nádejám sa, že sa to stane včas na to, aby sa zastavilo ďalšie šialenstvo,“ uzatvára Stone.
 
KRVAVÉ ŠIALENSTVO SLOVENSKU „LEN“ HROZÍ, ALEBO SA UŽ ZAČALO?
Triezvo uvažujúci slovenskí občania sú nútení položiť si viaceré otázky: Nechystá sa ďalšie krvavé šialenstvo práve na Slovensku?  Toto krvavé šialenstvo Slovensku „len hrozí“, alebo sa už začalo? Nie je možné, že by nedávna vražda dvoch mladých ľudí bola prvým prejavom tohto krvavého šialenstva rozpútaného mafiou, no nie talianskou, ale napríklad zámorskou? Protesty, ktoré aj podľa podpredsedníčky parlamentu za SAS majú vyústiť v pokus o štátny prevrat, vznikli preto, lebo dvaja mladí ľudia bolizavraždení, alebo je to naopak: dvaja mladí ľudia boli zavraždení, aby boli vyprovokované protesty, ktoré majú vyústiť v pokus o štátny prevrat? Ďalšia otázka: Nemá niekto vplyvný pre prípad, že by sa súčasnej majdanovej časti opozície nepodarilo dostať k moci formou pokojných protestov, pripravenú aj ďalšiu etapu klasického zákerného a zločineckého scenára, streľbu do protestujúcich, z ktorej sa obvinia vládne sily, ktoré o čosi podobné nemajú najmenší záujem, o to skôr, že už aj bez toho im ide po mnohých škandáloch o krk?
 
ČO NÁS ČAKÁ? SPOLUZODPOVEDNÍ SME VŠETCI
Čo sa udeje počas isto viacetapovej série pochodov v Bratislave a na iných miestach Slovenska? Spomeňme si, ako sa skončili, aké plody priniesli „pochody za slušnú Ukrajinu“ pod názvom „euromajdan“, či „revolúcia dôstojnosti“.Americký režisér Oliver Stone napokon o hororových udalostiach na Ukrajine nakrútil film s názvom „Ukrajina v ohni“.
Modlime sa, aby Oliver Stone nemal dôvod nakrúcať dokumentárny film„Slovensko v ohni“. Na Ukrajine si v roku 2014 mnohí ľudia mysleli, že už horšie, ako za skorumpovanej vlády Janukoviča, to byť nemôže. Dnes si väčšina ukrajinských majdanistov búcha hlavu o stenu. Ak ešte žijú. Nahradiť partiu  s kleptomanskými sklonmi a s nedostatočnou obranou národnoštátnych záujmov partiou, ktorá sa okrem megakleptománie venuje ešte aj totálnej genocíde národa, bolo samovražedné riešenie.
Múdry národ nevylieva z vaničky spolu so špinavou vodou aj bábätko, ktoré sa v nej umývalo. Neliečme bolesť hlavy tak, že ju odrežeme. Nečestných politikov sa treba snažiť nahradiť čestnými, hoci je to celosvetovo krajne ťažká úloha.  Bez krvi a bez zasahovania zahraničia a jeho agentov s „anjelskými“ krídlami.Kto sa vie modliť, nech sa modlí. Kto vie múdro hovoriť, nech hovorí. Kto je povolaný v tejto veci konať, nech koná. Spoluzodpovední. sme všetci.
Na videu ako odstrašujúce varovanie pre Slovensko film OliveraStonea – Ukrajina v ohni

Vladimír Mohorita

Príspevok Čo sa stane v Bratislave a inde na Slovensku? Ako dopadli pochody za slušnú Ukrajinu? Modlime sa, aby Oliver Stone nemal dôvod nakrúcať film „Slovensko v ohni“ zobrazený najskôr Hlavné správy.