Svet 21. december 2017 (HSP/Autoforum/Foto:TASR/)

Coca-Cola sa profiluje ako univerzálna tekutina. Dá sa použiť ako odhrdzovač, odmrazovač a univerzálny čistiť. Okrem toho je dokonca možné ju aj vypiť. No otázka znie, či môže slúžiť aj ako palivo
Coca-Cola namiesto benzínu?

Odpovedať na ňu sa pokúsili nadšenci z amerického webu TechRax, ktorí na pokus použili BMW 325i Touring z roku 2003. V aute sa nachádza 2,5 litrový zážihový šesťvalec s kódovým označením M54B25 naladený na 184 koní. S benzínom v nádrži dokázalo auto dosiahnuť rýchlosť 100 kilometrov za hodinu za 7,6 sekundy, píše český automobilový portál autoforum.cz. Dokáže toto zrýchlenie napodobniť aj s Coca-Colou v nádrži?
Nuž, pravdou je, že nie. Auto už po jednej minúte začalo vydávať podivné zvuky z motorového priestoru a o jednu míľu neskôr začali otáčky citeľne klesať. Na ďalšej križovatke BMW zhaslo a definitívne odmietlo naštartovať. Zo zvuku, ktorý pri pokuse o naštartovanie vydáva, je jasné, že dôvodom „zdochnutia“ nie je vybitá baterka či štartér, píše autoforum.cz.
Coca-Cola teda nie je schopná slúžiť ako palivo napriek lákavému faktu, že za jeden liter paliva je možné kúpiť viac ako 2 litre sladkej limonády. Namiesto toho sa postarala o riadnu karbonizáciu motora staršieho BMW. Oprava vozidla vyjde v USA na približne tisíc dolárov.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.