Čo sa dialo v Chráme Notre Dame počas útoku islamistu na policajta pred vchodom?

Paríž 12. júna 2017 (HSP/Foto:TASR/AP-atthieu Alexandre)

Keď v utorok 6. júna zaútočil kladivom moslimský terorista na policajta pred svetoznámym parížskym chrámom Notre Dame, v katedrále sa práve nachádzalo okolo 900 turistov. Policajný zásah bol okamžitý, útočníka zneškodnili a celú oblasť polícia uzavrela, nakoľko existovalo dôvodné podozrenie, že útočník mal spolupáchateľov
Na archívnej snímke francúzska polícia hliadkuje na ulici pred chrámom Notre Dame

Ľudia nachádzajúci sa v katedrále zostali na viac než dve hodiny uväznení v chráme. Napriek týmto okolnostiam v katedrále nevypukol ani najmenší náznak paniky a počas týchto dvoch hodín sa chrámom niesli modlitby vo francúzštine a angličtine.
Pre kresťanský portál Famille Chrétienne podáva svedectvo rektor katedrály Mgr. Patrick Chauvet:
„Môžem povedať, že som videl zásah Našej Pani (Notre Dame de Paris), Panny, ktorá ochraňuje našu katedrálu a Paríž. Bola to určite Ona, kto zasiahol, aby 900 ľudí vo vnútri katedrály mohlo zostať pokojných, mohli počúvať a mohli sa modliť. Nebol žiaden náznak paniky. Požiadali sme ľudí, aby sa posadili a v celej katedrále to bolo skôr ako v kancelárii.
O ľudí uväznených v chráme sa starali dvaja pomocní parížski biskupi. Ich prácu ocenil aj rektor Chauvet: “Všetko zlé je na niečo dobré. Ďakujem personálu katedrály, ktorý túto ťažkú chvíľu dobre zvládol a je možné, že ľudia, ktorí obvykle trávia v katedrále dve, alebo tri minúty, využili tieto dve hodiny na prehliadku chrámu a vnútornú modlitbu.
Rektor Chauvet potvrdil, že v chráme sa uskutočnili modlitby vo francúzštine a angličtine: “To umožnilo zachovať atmosféru pokoja” a dodáva, že tam „kde kvitne nenávisť, prekypuje láska.“
Komuniké vydal aj kardinál André Vingt-Trois, v ktorom sa špeciálne obracia na políciu a ďakuje za rýchly zásah a takisto ďakuje i personálu katedrály, ktorý sa dve hodiny staral takmer o tisícovku ľudí nachádzajúcich sa v katedrále.
Katarína Hanzlíková

ZDROJ >>

Komentujte :)