Bratislava 16. júna 2018 (HSP/Foto:Eduard Chmelár Facebook)
 
Tlak vyvíjaný liberalistickými kruhmi na ľudí, ktorí si dovolia tú nehoráznosť, že komunikujú s nezávislými médiami, je čoraz väčší. Docent Eduard Chmelár je nepochybne intelektuálnou autoritou, a napriek tomu je pre svoje nezávislé názory tiež čiastočne v nemilosti mocných vládcov väčšiny mediálneho priestoru. Preto sme sa ho spýtali, či by bol ochotný si masmediálnych kádrovačov ešte viac pohnevať a dať interview Hlavným správam.

Na snímke Eduard Chmelár

 
Dali by ste interview intenetovému denníku Hlavné správy?
Ale áno, niekedy. Ale ja za vás mám z toho potom vždy zle. Keď uverejníte niečo, čo som kdesi povedal, som za to často kritizovaný.
 
Je pravda, že my často uverejňujeme vaše vyjadrenia.
Veď práve.
 
Tak dnes iba jednu otázku. Má alebo nemá podľa vás človek vo verejnej funkcii odpovedať na otázky média, ktoré je legálne, ale ktoré niekto označuje ako konšpiračné alebo dezinformačné?
Médiá sú nosiče. Médiá nemajú realitu spoluvytvárať, ale reflektovať ju. Dôležité je to, čo človek povie, a nie to, komu to povie.
Ivan Lehotský
 
Príspevok Čo odpovedal doc. Chmelár na otázku, či by poskytol interview Hlavným správam zobrazený najskôr Hlavné správy.