Londýn 30. marca 2018 (HSP/Foto: Pixabay)
 
V prvý deň na pracovisku sa všetko zdá byť cudzie. Ako sa však správne nastaviť, pre britský The Independent odporúča kariérny odborník Jason Sackett

Ilustračné foto

Keď sa stretnete s novými ľuďmi na novom pracovisku, stáva sa, že začnete rozprávať o svojom živote a blízkych, ale podľa Sacketta by vašich nových kolegov takýto prvý dojem nie príliš zaujal. Odporúča skôr začať vzbudzovať úctu a pozornosť ku kolegom a nadriadeným tak, že prejavíme záujem o ich životy skôr než o ten svoj.
“Bežnou prvotnou pascou je rozprávať o vlastných minulých úspechoch a budúcich ambíciách, ktoré u ľudí vzbudzujú nervozitu alebo obťažovanie, pretože vás nepoznajú,” vraví Sackett. “Namiesto toho buďte zvedaví a pýtajte sa na úlohy, talenty a úspechy svojich kolegov, aby ste zo seba vytvorili osobnosť poslucháča, učiaceho sa a spolupracovníka.”
Nemalo by to byť príliš ťažké, pretože štúdie ukazujú, že obľúbenou témou komunikácie väčšiny ľudí je rozprávanie o sebe. To údajne aktivizuje rovnakú oblasť v mozgu ako jedenie chutného jedla a podobné pôžitky.
Výnimkou však je, nerozprávať o sebe v prvý deň na novom pracovisku.
 
 
 
Príspevok Čo (ne)urobiť v prvý deň na novom pracovisku zobrazený najskôr Hlavné správy.