Atlanta, 12. januára 2018 (HSP/kath.net/Foto:hatefree.cz)

Americká televízia CNN v rannom magazíne 17. decembra 2017 prezentovala detskú knihu „Santa’s Husband“ (Santov manžel) a urobila interview s autorom a ilustrátorkou. V knihe je Santa Claus homosexuál a „zosobáši“ sa s mužom.
Na snímke pár Santa Clausov

Východiskom bola diskusia na Twitteri medzi ním a jeho ženou, v ktorej sa kritizuje „americká tradícia“, ktorá pranieruje „údajný boj proti Vianociam“, ako si spomínal autor knihy Daniel Kibblesmith. Témou bolo, že najväčší obchodný reťazec „Mall of America“ v r. 2016 zamestnal Afroameričana ako Santa Clausa. Z toho vznikol vtip: Ak by mali dieťa, poznalo by iba čiernych Santa Clausov. Ak by dieťa stretlo bieleho Santa Clausa, rodičia by tvrdili, že to je „manžel“ Santa Clausa.
Ilustrátorka Ashley Quachová to na Twitteri sledovala a navrhla z idey napísať knižku.
Až ku koncu interview s Kibblesmithom a Quachovou moderátor spomenie kritiku knihy. Cituje pritom postoj homosexuála, ktorý knihu charakterizoval ako „násilnú“ a „polarizujúcu“. Považoval za „odpudzujúce“, že autor používa tému homosexuality, aby propagoval politickú agendu pod rúškom detskej knihy.
Kibblesmith k tomu nemal veľa čo povedať. Píše veľa politickej satiry, a preto sa dostali do knihy aj témy, ktoré ho zamestnávajú, ako pripustil.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.