Washington 29. novembra 2017 (TASR/HSP/Foto: TASR/AP- Paul Martinka)

Napätý vzťah medzi americkým prezidentom Donaldom Trumpom a spravodajskou televíziou CNN nabral v utorok nové rozmery. Televízia odmietla účasť na tradičnom vianočnom večierku Bieleho domu pre médiá. Ten odkázal, že od CNN konečne prišla dobrá správa
Ilustračné foto

Spravodajská televízia sa v reakcii na opakované obvinenia prezidenta voči nej rozhodla bojkotovať vianočný večierok, ktorý sa uskutoční tento piatok. Tramp viackrát uviedol, že správy CÍN sú nepravdivé, neúprimné a hanbou spravodajstva. Posledná slovná prestrelka sa začala uplynulý víkend a pokračuje.
“Z dôvodu prezidentových opakovaných útokov na slobodu tlače a CNN si myslíme, že nie je vhodné s ním oslavovať. Nepôjdeme tam ako pozvaný hosť. Pre prípad potreby tam len vyšleme spravodajský štáb,” citoval nemenovaného hovorcu CNN spravodajský portál Politici. Rozhodnutie CNN potvrdila aj televízia Fox Nes.
Biely dom na tento krok reagoval prostredníctvom hovorkyne Sarah Sandersovej. “Vianoce prišli predčasne. Konečne dobrá správa od CNN,“ napísala Sandersová na svojom twitterovom účte.
Médiá pripomenuli, že každoročný vianočný večierok v Bielom dome býval vždy príležitosťou na neformálnejšie zoznámenie sa novinárov s tými, o ktorých píšu.
“Vzťah medzi Trumpom a CNN už prekysol natoľko, že ani v záujme zdieľania sviatočnej nálady už nie je možné aspoň na chvíľu zabudnúť na vzájomné rozpory,” napísal denník USA Today a dodal, že Trump uráža CNN už roky.
Noviny pripomenuli, že toto nie je po prvý raz, keď napätý vzťah Trumpa s médiami ovplyvnil tradičnú spoločenskú udalosť. V apríli sa prezident nezúčastnil na slávnostnej večeri Bieleho domu pre novinárov. Krátko predtým označil tlač za “nepriateľa amerického ľudu”.
Podľa gloria.tv, americká prvá dáma Melania Trumpová zverejnila 27. novembra na twitteri video s vianočnou výzdobou Bieleho domu.
Napísala k tomu: “Želáme vám veselé Vianoce a pekné sviatky.”
Melania sa rozhodla pre venčeky v oknách, ligotavé vetvičky so snehom a tradičné vianočné stromčeky. Celá výzdoba má heslo “Tradície overené časom”. Hlavným prvkom výzdoby sú betlehemské jasličky vo východnej izbe.