Spišská Nová Ves, 9. decembra 2017 (HSP/Foto: Arbat SNV)

Zástupcovia klubu ARBAT pri Slovensko-ruskej spoločnosti v Spišskej Novej Vsi – predseda klubu Branislav Rusiňák a členovia Rastislav Ruman a Ladislav Zvolenský 6. decembra na sviatok sv. Mikuláša odovzdali študijné materiály pre výučbu ruského jazyka vedeniu a študentom Strednej odbornej školy ekonomickej v Spišskej Novej Vsi.
Na snímke darovanie študijných materiálov

Učebnice ruského jazyka, pracovné zošity a iné učebné pomôcky venovalo škole Veľvyslanectvo Ruskej federácie v SR v rámci projektu knižnej pomoci, ktoré ambasáda rozbehla v spolupráci s Asociáciou rusistov na Slovensku.
Na škole v posledných 3 rokoch sa výrazne zvýšil počet študentov, ktorí sa rozhodli učiť ruský jazyk. ,,To, že ste si ako druhý jazyk vybrali ruštinu je veľmi dobré, pretože kombinácia anglického a ruského jazyka je veľmi žiadaná a vytvára vám to lepšie podmienky v budúcnosti sa uplatniť na trhu práce, nielen slovenskom ale aj medzinárodnom,” povedal študentom Branislav Rusiňák, ktorý je tiež absolventom tejto školy.
Následne stretnutie pokračovalo diskusiou učiteľov ruského jazyka a študentov školy s predstaviteľmi Slovensko-ruskej spoločnosti zameranou predovšetkým na Rusko.
Branislav Rusiňák

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.