Moskva 15. septembra 2018 (SITA/AP/HSP/Foto:TASR/AP-J. Scott Applewhite)
 
Maria Alechina z Pussy Riot je presvedčená, že Verzilova otrávili. “Nie je za tým nič iné ako politika,” hovorí.

Na snímke sú Piotr Verzilov a jeho manželka Nadežda Tolokonnikovová, jedna z členiek ruskej punkrockovej kapely Pussy Riot

Člen ruského aktivistického zoskupenia Pussy Riot Piotr Verzilov, ktorého v utorok hospitalizovali po tom, ako upadol do bezvedomia, sa v piatok prebral k vedomiu, no stále je na jednotke intenzívnej starostlivosti. V sobotu o tom s odvolaním sa na ďalšiu členku Pussy Riot Mariu Alechinu informovala agentúra Associated Press (AP). Alechina je presvedčená o tom, že Verzilova otrávili. “Nie je za tým nič iné ako politika,” povedala pre AP. Ruská spravodajská webstránka Meduza už vo štvrtok napísala, že podľa informácií, ktoré moskovskí lekári poskytli Verzilovovým rodinným príslušníkom, bol tento aktivista predávkovaný liekmi, či už dobrovoľne, alebo nie. Bližšie podrobnosti lekári zatiaľ neposkytli.
Verzilova a ďalšie tri členky Pussy Riot zatkli ruskí policajti naposledy v júli za narušenie finálového zápasu majstrovstiev sveta vo futbale. Štvorica v policajných uniformách vbehla 15. júla na ihrisko moskovského štadióna Lužniki počas zápasu medzi Francúzskom a Chorvátskom. Rozhodli sa tak protestovať proti porušovaniu ľudských práv v Rusku. Aktivisti za to dostali 15-dňový trest odňatia slobody.
 
Príspevok Člen Pussy Riot nadobudol vedomie, je na jednotke intenzívnej starostlivosti zobrazený najskôr Hlavné správy.