Washington 22. augusta 2018 (HSP/Foto:FreedomWorks Twitter)
 
Aj v Spojených štátoch sa čoraz častejšie ozývajú politici, ktorí nie sú zaslepení a žiadajú zastaviť nezmyselný hon na bosorky, sankčnú vojnu proti Rusku a normalizovať vzťahy s Moskvou. Americký kongresman Thomas Massie vyzval k prehodnoteniu politiky voči Rusku, ukončeniu hľadania „špiónov a agresorov“.

Na snímke Thomas Massie

Vo svojom článku pre portál RealClear Politics prízvukoval, že „posadnutosť voči Rusku podkopáva americké hodnoty a bráni vytvoreniu produktívnych vzťahov medzi krajinami.“ Poukazuje na to, že mnohé americké médiá, politici a úradníci, ktorí, ako zdôrazňuje, „stratili kontakt s realitou“, vyzývajú Američanov, aby pokračovali v studenej vojne a varujú, že nadväzovanie dialógu s Ruskom je zločin.”
Thomas Massie prízvukuje, že hon na bosorky sa dostal tak ďaleko, že pomaly každý Američan sa musí báť každého Rusa, ktorý sa objaví v Amerike. Považuje to za hlúposť. Poukazuje na to, že mnohí Američania však neveria politikom a médiám, vymyslené kauzy ich nezaujímajú, ale trápia ich reálne problémy existujúce v USA.
„Údajné „obrovské ruské sprisahanie“ vyvolané Demokratmi a médiami po voľbách prezidenta Trumpa jednoducho normálnych Američanov neznepokojuje,“ píše. Zdôrazňuje, že tvrdo pracujúcich občanov Spojených štátov znepokojujú otázky týkajúce sa pracovných miest, platenia účtov a dobrej budúcnosti ich detí. Thomas Massie namiesto hrozieb vymyslených demokratmi a médiami poukazuje na skutočné problémy Ameriky: štátny dlh, neistota na hraniciach, islamský terorizmus a pod.
Eugen Rusnák
 
Príspevok Člen Kongresu USA Thomas Massie: „Posadnutosť voči Rusku podkopáva americké hodnoty a bráni vytvoreniu produktívnych vzťahov medzi krajinami“ zobrazený najskôr Hlavné správy.