Čínsky prezident Si v telefonáte s Trumpom, vyzval na obnovenie rozhovorov s KĽDR

Peking 16. januára 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP)

Čínsky prezident Si Ťin-pching v telefonáte s americkým prezidentom Donaldom Trumpom v utorok povedal, že všetky zúčastnené strany by mali vytvárať podmienky pre obnovenie rozhovorov so Severnou Kóreou (KĽDR). Informovala o tom tlačová agentúra DPA.
Na kombo snímke zo 17. januára 2017 v Davose čínsky prezident Si Ťin-pching (vľavo) a z 28. marca 2017 vo Washingtone americký prezident Donald Trump

Si Ťin-pching vyzval USA na “spoločné úsilie o udržanie tak ťažko nadobudnutého súčasného stavu, ktorý by sa mal využiť na uvoľnenie situácie na Kórejskom polostrove”. Podľa čínskeho lídra treba vytvoriť podmienky na obnovenie rokovaní. Prezidentove výroky priniesla štátna tlačová agentúra Sinchua.
Čínsky líder tiež povedal, že dve najväčšie ekonomiky sveta by mali urovnať vzájomné ekonomické a obchodné spory tak, že jedna druhej otvoria trhy a “ešte zväčšia koláč spolupráce”.
Napätie medzi Severnou a Južnou Kóreou sa zmiernilo tento mesiac, keď sa zástupcovia oboch vlád stretli na diskusiách o účasti Severnej Kórei na februárových zimných olympijských hrách v Pjongčangu.

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.