Peking 14. septembra 2018 (HSP/Sputnik/Foto:MO RF)
 

Cvičenia Vostok 2018 sa stali ukážkou vzájomnej dôvery a tradičného priateľstva Ruska a Číny, vyhlásil minister obrany Čínskej ľudovej republiky Wej Feng-che.

Ilustračné foto

Šéf obranného rezortu ČĽR bol v zložení čínskej delegácie v dňoch 12. a 13. septembra na zabajkalskom polygóne Cugol, kde prebiehajú cvičenia Vostok 2018 ako zvláštny zástupca predsedu ČĽR Si Ťin-pchinga. Vo štvrtok sledoval priebeh cvičení spolu s ruským prezidentom Vladimírom Putinom a ministrom obrany RF Sergejom Šojguom.
„Cvičenia v plnej miere ukázali vysokú úroveň rusko-čínskeho všeobsiahleho strategického partnerstva a stali sa demonštráciou strategickej vzájomnej dôvery, pragmatickej spolupráce a tradičného priateľstva,” vyhlásil Wej Feng-che, ktorého slová zverejnil čínsky obranný rezort.
Podľa jeho slov cvičenia ukázali odhodlanie a oddanosť Ruska a Číny k spoločnej ochrane mieru a bezpečnosti v regióne a tiež zvyšovanie schopnosti ozbrojených síl oboch krajín odpovedať na rôzne hrozby bezpečnosti.
„Obe strany majú i naďalej upevňovať strategickú spoluprácu a nepretržite rozvíjať vzťahy medzi armádami oboch krajín,” dodal.
Cvičenia Vostok 2018 prebiehajú 11. až 15. septembra a sú najväčším opatrením v príprave ozbrojených síl. Cvičenia získali medzinárodný status.
 

Príspevok Čínsky minister obrany okomentoval cvičenia Vostok 2018 zobrazený najskôr Hlavné správy.