Peking 6. augusta 2019 (SITA, AP/HSP/Foto:TASR/AP-Kin Cheung)

Čína opäť dovolila jüanu oslabiť, čo podporilo obavy z rastúcich škôd vyplývajúcich z obchodnej vojny. Čínska mena v utorok klesla na 7,0562 CNY/USD, ale popoludní miestneho času sa zotavila na úroveň 7,0297 CNY/USD. Ďalšie oslabenie jüanu nastalo deň po tom, ako finančné trhy zamierili nadol, keďže Peking dovolil svojej národnej mene prepadnúť sa na najnižšiu úroveň za jedenásť rokov a prelomiť politicky citlivú hranicu sedem jüanov za dolár

Ilustračné foto

Administratíva amerického prezidenta Donalda Trumpa na pokles jüanu v pondelok odpovedala oficiálnym vyhlásením, že Čína manipuluje hodnotu svojej meny. Označenie Číny za menového manipulátora otvára cestu pre možné nové sankcie voči Pekingu okrem zvýšenia ciel na čínske tovary, ktoré sa už uplatňujú. Čínska centrálna banka však poprela, že manipuluje výmenný kurz a uviedla, že motorom poklesu jüanu sú trhové sily.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj