Peking/Antarktída 8. marca 2018 (HSP/Sputnik/Foto:Sputnik-S. Preobrazhenskiy)

Čínsky výjazdový turizmus pokoruje všetky rekordy. Podľa správy, ktorá bola pripravená spoločne s Národnou akadémiou turistiky ČĽR a dodávateľom turistických služieb Ctrip, vykonali v minulom roku Číňania 130.5 miliónov ciest za hranicu. Najpopulárnejšie je pre čínske turistiky Thajsko a Japonsko. V poslednej dobe ale Číňanov lákajú aj exotické smery
Ilustračné foto: Antarktída

Pre svetovú turistiku je výhodný ten fakt, že čínski turisti sú dostatočne “ohybní” vo svojich prianiach. Ak predtým mali čínski turisti záujem o luxusné nakupovanie, tak teraz sa tendencia mení. Číňania sa snažia spestriť si svoju dovolenku, preto sa na tomto trhu nájdu turisti akéhokoľvek segmentu.
Číňania si stále častejšie vyberajú neobyčajné zájazdy. Napríklad počet čínskych turistov, ktorí jazdia do Antarktídy, vyrástol od roku 2008 štyridsaťnásobne! Pritom cena podobného zájazdu nie je malá: najlacnejší variant je na ľadový kontinent doplávať z Argentíny. Takýto zájazd stojí 5 tisíc dolárov, pričom v cene nie je zahrnutá doprava do Argentíny. Kontinent tučniakov láka dokonca aj veľmi bohatých Číňanov. Niekoľko turistov si, napríklad, prenajalo v Číne lietadlo a s jednou zastávkou na doplnenie paliva doleteli z Hongkongu až na Antarktídu.
Podľa informácií Svetovej turistickej organizácie (UNWTO) vychádzalo za hranice v roku 2000 len 10,47 miliónov Číňanov. V roku 2017 to už bolo 130 miliónov. Podľa prognóz Ázijskej rozvojovej banky, k roku 2030 si to bude môcť dovoliť už 1,1 miliardy Číňanov.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.