Čínske smartfóny boli usvedčené zo špionáže

Čínske smartfóny boli usvedčené zo špionáže

Las Vegas 13. januára 2018 (HSP/Sputnik/Foto:Sputnik- Kirill Kallinikov)

Americké úrady obvinili Huawei zo spolupráce s čínskou vládou. Kvôli obavám zo špionáže úrady tlačia na operátorov mobilných sietí, aby nedopustili predaj inteligentných telefónov tejto čínskej spoločnosti, píše The Information.
Ilustračné foto: Spoločnosť Huawei

Huawei plánoval na veľtrhu CES v Las Vegas ohlásiť partnerstvo s jedným z najväčších amerických operátorov AT & T. Avšak spolupráca skrachovala a americká spoločnosť odmietla predávať smartfóny čínskeho výrobcu.
Zdroj v Android Police tvrdí, že k tomu došlo kvôli tlaku zo strany americkej federálnej komunikačnej komisie. Úrad je presvedčený, že Huawei úzko spolupracuje s čínskymi tajnými službami. Ďalší americký mobilný operátor Verizon sa stretol s podobnými problémami.
V roku 2008 americká armáda prišla k záveru, že Huawei “podporuje úzke väzby” s Čínskou ľudovou oslobodzovacou armádou. Spoločnosti bol ohraničený prístup k sieťam, ktoré prenášajú informácie štátneho alebo vojenského charakteru. Na konci roku 2012 americký Kongres opäť zverejnil informáciu o väzbách spoločnosti na čínske štátne a vojenské organizácie.

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.

ZDROJ >>

Komentujte :)