Čínska polícia zastrelila štyroch ľudí pri “teroristickom útoku”

Peking 29. decembra (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Andy Wong)

Polícia na severozápade Číny zastrelila v stredu popoludní štyroch ľudí, ktorí údajne narazili vozidlom do komplexu so sídlom komunistickej strany, následne odpálili výbušné zariadenie a zabili tak jednu osobu a zranili tri ďalšie. Informovali o tom štátne médiá

Ilustračné fotoIlustračné foto

Polícia zastrelila štyroch “vzbúrencov” pri “teroristickom útoku” v okrese Mo-jü v autonómnej oblasti Sin-ťiang, spresnil spravodajský portál Tianshan Net riadený predstaviteľmi komunistickej strany.

Prísne bezpečnostné opatrenia v Sin-ťiangu boli ešte viac posilnené po augustovom vymenovaní bývalého šéfa tibetskej komunistickej strany Čchen Čchüan-kua za straníckeho lídra v tejto oblasti. Informovalo o tom tento mesiac už skôr Rádio Slobodná Ázia.

Sin-ťiang zažíva spory medzi pekinskými úradmi a celoštátne prevažujúcim národom Chanov na jednej strane a pôvodnou populáciou moslimských Ujgurov, ktorí sú síce v tejto oblasti väčšinovým etnikom, ale sťažujú sa na diskrimináciu.

Oblastný výbor komunistickej strany vydal v súvislosti so stredajším útokom vyhlásenie, podľa ktorého je “spoločenský poriadok v oblasti zachovaný a stabilný”.

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.