Moskva 24. marca 2017 (HSP/sputnik/Foto:TASR/AP|

Činnosť organizácie Svedkov Jehovových v Rusku je zastavená kvôli extrémistickým aktivitám, uvádza sa na portáli Ministerstva spravodlivosti

Náboženská organizácia Administratívne centrum Svedkov Jehovových v Rusku je teraz na zozname verejných a náboženských združení, ktorých činnosť je zastavená v súvislosti s extrémistickými aktivitami.

Ilustračné foto

Konečné rozhodnutie o tom, či organizácii v Rusku zakážu činnosť vydá Najvyšší súd 5. apríla.

Administratívne centrum Svedkov Jehovových v Rusku je popredná organizácia riadená pobočkami Svedkov Jehovových na ruskom území. Náboženská organizácia má pravidelne problémy so zákonom, od súdnych príkazov o zákaze činnosti a likvidácii oddelenia po pokuty za uchovávanie extrémistických materiálov.

Ako sa uvádza na webovej stránke Svedkov Jehovových v Rusku, odpovedajúceji dokument o žalobe zo strany Ministerstva spravodlivosti organizácia nedostala.

“Ak žalobe bude vyhovené, bude to mať za následok katastrofálne dôsledky pre slobodu vyznania v Rusku, priamo sa toto rozhodnutie dotkne asi 400 registrovaných miestnych náboženských organizácií Svedkov Jehovových v Rusku, a tiež 2 277 náboženských skupín v celej krajine, ktoré združujú 175 tisíc stúpencov tejto viery,” uvádza sa v oznámení.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.