Washington 17. novembra 2018 (HSP/Sputnik/Foto: Pixabay)
 
Čína ako najväčší majiteľ amerických štátnych dlhopisov pokračuje v znižovaní objemu týchto papierov vo svojej súvahe. Podľa septembrových výsledkov o 13,7 miliárd dolárov na 1,151 bilióna dolárov, ako vyplýva z údajov uverejnených Ministerstvom financií USA

Ilustračné foto

Za rok sa tento objem znížil u ČĽR o 30 miliárd dolárov. Nehľadiac na to, Čína aj naďalej zaujíma prvé miesto v tejto sfére. Japonsko je na druhom mieste a tiež znížilo počet papierov Ministerstva financií USA vo svojej súvahe, aj keď nie o toľko – o 1,9 miliardy dolárov, na 1,028 trilióna dolárov.
Na treťom mieste je už druhý mesiac Brazília, ktorá sa po zvýšení tohto aktíva o 18 miliárd dolárov stala majiteľkou papierov v hodnote 318 miliárd dolárov. Teraz vlastní americké obligácie vo výške 317 miliárd dolárov (podľa septembrových výsledkov nepodstatné zníženie o 800 miliónov).
Čo sa týka Ruska, tak po dlhodobom znižovaniu vkladov do tohto aktíva získalo podľa septembrových výsledkov papiere na 419 miliónov. Teraz vlastní dlhopisy už iba vo výške 14,41 miliárd dolárov.
 
Príspevok Čína znížila vklady do dlhopisov USA takmer o 14 miliárd dolárov zobrazený najskôr Hlavné správy.