Čína žiada Japonsko, aby konečne vyriešilo problém „žien pre potešenie“

Peking, 12. januára 2018 (HSP/Foto: Xinhua)

Čínska tlačová agentúra Xinhua uviedla, že Čína požiadala Japonsko, aby prejavilo oveľa zodpovednejší prístup k citlivému problému, ktorý sa týka „žien pre potešenie“. Pripomenula, že vyriešiť tento problém sa nepodarilo ani po 70 rokoch…
Na snímke oficiálny zástupca ministerstva zahraničných vecí Číny Lu Kang

Oficiálny zástupca ministerstva zahraničných vecí Číny Lu Kang pre domáce a zahraničné médiá uviedol, že Peking požiadal Japonsko o zodpovedný prístup k problému „žien pre potešenie“. Reagoval na vyhlásenia ministra zahraničných vecí Kórejskej republiky Kana Gen Hwaa, ktorý povedal, že Kórejská republika vyčlení svoje vlastné prostriedky na vyplácanie odškodnenia obetiam sexuálneho otroctva počas japonskej okupácie z čias druhej svetovej vojny. Lu Kang prízvukoval, že tento fakt potvrdzuje rovnakú pozíciu Soula a Pekingu, že  dohoda s Japonskom z roku 2015 nezohľadňuje názory obetí vojnových zločinov, a preto nemôže ani po vyše 70 rokoch vyriešiť otázku „žien pre potešenie“.
„Vzali sme si do úvahy príslušné správy,“ podčiarkol Lu Kang na pravidelnej tlačovej konferencii. Zdôraznil, že stanovisko Číny k tejto otázke zostáva nezmenené a jasné. „Dúfame, že Japonsko bude reagovať na nespokojné prejavy svojich susedov z Ázie a medzinárodného spoločenstva a bude zodpovedne pristupovať a náležite vyrieši príslušné problémy“, poznamenal čínsky diplomat. „To sa týka nielen obrazu Japonska, ale aj historickej spravodlivosti,“ podčiarkol v závere Lu Kang.
Eugen Rusnák

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

ZDROJ >>

Komentujte :)