Peking 26. mája 2018 (HSP/Sputnik/Foto:Chinatopix)
 

Futures kontrakty denominované v čínskej mene sa začnú čoskoro predávať na Londýnskej kovovej burze (London Metal Exchange, LME), uveidol výkonný riaditeľ burzy Matthew Chamberlain.

Ilustračné foto

„V súčasnosti investori obchodujú s našimi produktmi v amerických dolároch. Budeme skúmať možnosť obchodovania s produktmi denominovanými v jüanoch,” povedal Chamberlain v rozhovore pre South China Morning Post.
LME vlastní finančný holding Hong Kong Exchanges and Clearing (HKEX) a umožňuje používať čínsku menu ako kolaterál. Minulý rok v júli burza HKEX tiež spustila obchodovanie so zlatými futures, ktoré sú denominované v jüanoch.
Výkonný riaditeľ LME bližšie neurčil, kedy sa s novými kontraktami začne obchodovať. No je si istý, že futures kontrakty denominované v jüanoch budú mať veľký úspech, pretože čínska mena sa začína čím ďalej viac využívať v globálnych financiách. Vďaka tomu si sľubuje i rast počtu čínskych spoločností na LME.
Tohto roku Čína, ktorá je najväčším svetovým importérom ropy, zahájila obchodovanie s ropnými futures kontraktmi denominovanými v jüanoch.
 

Príspevok Čína začne obchodovať s kovovými futures denominovanými v jüanoch zobrazený najskôr Hlavné správy.