Peking 14. júla 2018 (HSP/Sputnik/Foto: TASR/AP- Wong Maye-E)
 

“Potrebujeme spoločné úsilie medzinárodného spoločenstva, aby sme dosiahli stabilnú spoločnú bezpečnosť,” povedal generálny tajomník riadiacej skupiny Ústredného výboru Komunistickej strany Číny pre zahraničné veci Jang Ťie-čch

Ilustračné foto podávania rúk politikov

“Absolútna bezpečnosť je ilúzia a rovnako ako bezpečnosť jednej krajiny nemôže byť postavená na nestabilite druhých. Hrozby, ktoré sú nasmerované proti iným štátom, môžu byť výzvou pre krajiny, odkiaľ prichádzajú,” pokračoval Jang vo svojom prejave na slavnostnom otvorení 7. Svetového mierového fóra, ktoré sa každoročne koná v Pekingu.

Podľa neho je v prípade akýchkoľvek problémov nutné okamžite začať hľadať riešenie namiesto toho, aby sa uchýlilo k hrozbám použitia sily, alebo aby sa uplatňovala politika “nerob zo suseda žobráka”.
“Pod vedením novej vízie spoločnej a komplexnej bezpečnosti musíme pracovať spoločne, aby sme mohli prijať komplexné opatrenia k riešeniu existujúcich problémov, a aby sme sa vyhli potenciálnym rizikám. Krajiny by mali zvýšiť koordináciu a komunikáciu o otázkach bezpečnosti, ako je napríklad boj proti terorizmu a proti extrémistickým ideológiám,” dodal.
 

Príspevok Čína uviedla podmienku pre dosiahnutie bezpečnosti vo svete zobrazený najskôr Hlavné správy.