Peking 7. augusta 2018 (HSP/Sputnik/Foto:TASR/AP-Andy Wong)
 

Peking odpovedal plnou pripravenosťou ku všetkým ekonomickým následkom po vyhlásení amerického prezidenta Donalda Trumpa o tom, že vedie v rozpútanej obchodnej vojne s Čínou. Ako informuje Bloomberg, Peking sa nechystá stať americkým „ekonomickým vazalom“.

Ilustračné fotoc

„Obchodná vojna smeruje na zlikvidovanie ekonomickej suverenity Číny, na to, aby prinútila Čínu stať se ekonomickým vazalom USA,” vyhlásili v Global Times. Zmieňuje sa, že Peking je pripravený k „zdĺhavej vojne” a nebojí sa obetovať svoje krátkodobé ekonomické záujmy, keďže čínský trh je kľúčový pre prežitie mnohých amerických spoločností. Z toho vyplýva, že víťazstvo je nevyhnutné.
Čína v piatok publikovala zoznam tovaru, na ktorý sa ukladá clo. Celková suma je 60 miliard dolárov. Tento zoznam má odpovedať na hrozby USA zaviesť clo na 200 miliard dolárov čínskeho importu. Podľa slov Global Times ide o ukazovateľ toho, že USA v obchode prišli o zdravý rozum v situácii, kedy Čína zachováva svoju racionalitu.
Global Times si však myslí, že súčasný konflikt spôsobí Pekingu len dočasné problémy. Následne naplno ukáže svoju obchodnú stabilitu.
 

Príspevok Čína sa pripravila na „zdĺhavú obchodnú vojnu“ s USA zobrazený najskôr Hlavné správy.