Peking 11. júna 2019 (SITA/AP/HSP/Foto:TASR/AP-Alex Brandon)

Hovorca čínskeho ministerstva zahraničných vecí sa zdržal odpovede na otázku, či sa prezident Číny Si Ťin-pching stretne so šéfom Bieleho domu Donaldom Trumpom na summite G20 v japonskom meste Osaka, ktorý bude tento mesiac

Na snímke americký prezident Donald Trump (vľavo) a jeho čínsky partner Si Ťin-pching

Na otázku novinárov v súvislosti s možnou schôdzkou hovorca čínskeho rezortu diplomacie Geng Šuang odpovedal, že takúto informáciu zverejní, keď bude k dispozícii. Zopakoval pritom postoj Pekingu, že nechce obchodnú vojnu, ale nebojí sa jej.

Americký prezident v pondelok povedal, že očakáva schôdzku so Si Ťin-pchingom v Osake, a ak sa stretnutie neuskutoční, uplatní dodatočné clá na čínske tovary.

Hovorca čínskeho ministerstva zahraničia konštatoval, že ak sú USA pripravené uskutočniť “rovnocenné konzultácie”, dvere sú doširoka otvorené. “Ale ak trvajú na stupňovaní obchodných treníc, odpovieme na to s odhodlanosťou a húževnatosťou”, dodal.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj