Peking 4. februára 2018 (HSP/Foto: TASR/AP- Xinhua)

Portál chinadaily publikoval informácie, podľa ktorých nový sankčný zoznam zverejnený USA, zahŕňajúci viac ako 200 ruských politikov a podnikateľov, neovplyvní vzťahy Číny a Ruska. Informácie uviedla hovorkyňa čínskeho ministerstva zahraničných vecí Hua Chunyingová
Na snímke hovorkyňa ččínskeho ministerstva zahraničia Hua Chunyingová

“Vzájomné vzťahy medzi Čínou a Ruskom sú vyvážené a stabilné, odolné voči tlakom zvonku. Som presvedčená, že naše bilaterálne vzťahy sa budú aj naďalej rozvíjať na vysokej úrovni a naša obojstranne výhodná a pragmatická spolupráca v rôznych oblastiach, vrátane vojenskej oblasti bude pokračovať aj naďalej,” uviedla doslovne Hua Chunyingová na tlačovej konferencii čínskeho Ministerstva zahraničných vecí.
Ministerstvo financií USA zverejnilo v stredu 31.1.2018 nový sankčný zoznam 114 ruských politikov a 96 podnikateľov blízkych Kremľu.
„Čína bola vždy proti pristupovaniu k jednostranným sankciám a takisto proti akýmkoľvek vyhrážkam rôznymi sankciami,“ povedala Hua Chunyingová.
„Rusko a USA sú krajiny, ktoré majú vo svete významný vplyv, a takisto ako stáli členovia Bezpečnostnej rady OSN nesú zodpovednosť za globálny mier a bezpečnosť vo svete,“ zdôraznila hovorkyňa. „Dúfame, že obe krajiny budú na základe zvrchovanosti a vzájomného rešpektu riešiť svoje rozpory prostredníctvom priateľských konzultácií,“ uviedla.
Rusko-čínske vzťahy sú v súčastnosti na najvyššej úrovni počas celej novodobej histórie oboch krajín.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.