Peking 4. septembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Carolyn Kaster)

Čínske ministerstvo zahraničných vecí dnes uviedlo, že hrozba amerického prezidenta Donalda Trumpa prerušiť obchodné vzťahy s krajinami, ktoré obchodujú s Kórejskou ľudovodemokratickou republikou (KĽDR), je neprijateľná a nespravodlivá, napísala agentúra AP.
Na snímke prezident USA Donald Trump

Trump v nedeľu na Twitteri napísal, že v súvislosti s najnovšou jadrovou skúškou KĽDR uvažujú Spojené štáty o prerušení obchodných stykov so “všetkými krajinami, ktoré obchodujú so Severnou Kóreou”.
Hovorca čínskeho ministerstva zahraničných vecí Keng Šuang na brífingu v Pekingu uviedol, že Čína pokladá za “neprijateľnú situáciu, v ktorej sa na jednej strane usilujeme túto situáciu vyriešiť mierovými prostriedkami, ale na strane druhej sú naše vlastné záujmy predmetom sankcií a ocitajú sa v ohrození”.
“To nie je ani objektívne, ani spravodlivé,” povedal Keng Šuang.
Čína je najbližším spojencom a najväčším obchodným partnerom Severnej Kórey.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.