Peking 10. marca 2018 (HSP/Sputnik/Foto:TASR/AP-China Out)

Čínske úrady budú aj naďalej postupne napomáhať internacionalizácii jüanu, okrem iného aj vďaka ďalšiemu otváraniu svojho finančného trhu, vyhlásil šéf Čínskej ľudovej banky Čou Siao-čchuan.

Ilustračné foto – čínsky juan

“V procese internacionalizácie jüanu boli podniknuté dostatočné opatrenia, ktoré teraz umožňujú použitie jüanu v obchode a investíciách. Okrem toho bol jüan zaradený do koša mien SDR. Hlavné procedúry už boli vykonané … Pokiaľ ide o ďalšie úlohy vlády alebo Centrálnej banky v internacionalizácii jüanu, potom podľa môjho názoru sa dá niečo urobiť pre nadviazanie komunikácie medzi vnútorným a medzinárodnými trhmi kapitálu,” povedal na tlačovej konferencii Čou Siao-čchuan.
Podľa jeho slov, čo sa týka stupňa využitia jüanu účastníkmi trhu vo svojich platobných stykoch a investíciách, na to bude potrebná dosť dlhá doba.
“Nemôžeme nikoho nútiť, rozhodnutia sa prijímajú z osobných dôvodov, a preto ide o postupný proces. Budeme pokračovať v postupnej internacionalizácii jüanu,” dodal Čou Siao-čchuan.
Dodal, že ďalšie otváranie finančného trhu napomôže procesu internacionalizácie jüanu. “Budeme aj naďalej otvárať trh, čo napomôže internacionalizáciu jüanu,” povedal.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.