Peking 22. februára 2018 (HSP/gt/Foto: eng.chinamil.com.cn)

Portál Globaltimes sa venuje rastúcemu napätiu medzi Čínou a Indiou: „Čína modernizuje letecký park svojho Západného vojenského okruhu s cieľom čeliť akejkoľvek hrozbe z Indie,“ vyhlásil čínsky vojenský špecialista krátko po tom, ako boli zverejnené čínske fotografie J-10 lietajúceho nad náhornou plošinou západnej Číny počas Čínskeho nového roka.
Na snímke bojová stíhačka J-10

Obrázok zverejnený v anglickej verzii internetovej stránky Čínskej ľudovej armády ukazuje bojové lietadlá J-10 a J-11, ktoré vykonávajú letecké bojové cvičenia v západnej Číne 13. februára, 2 dni pred oslavami Čínskeho nového roku.
Velenie Západného vojenského okruhu prioritne rieši obranu Číny v horských oblastiach na hraniciach s Indiou. „Pre Čínu je dôležité posilniť kontrolu nad vlastným vzdušným priestorom“, povedal čínsky vojenský expert a televízny komentátor Song Zhongping pre Global Times.
Posilnenie  čínskieho letectva modernými stíhačkami bolo pre Západný vojenský okruh Čínskej ľudovej armády  veľmi naliehavé, modernizácia čínskych ozbrojených síl sa vždy vykonáva najprv v juhovýchodnom a východnom vojenskom okruhu.
„Vzhľadom na to, že India má 3. generáciu bojových lietadiel, bolo by rozmiestnenie 3,5 generácie  lietadiel schopné zvládnuť akúkoľvek súčasnú hrozbu z Indie“, povedal Song.
Ani počas tohtoročných osláv Čínskeho nového roka neprestávala Čínska ľudová armáda trénovať. Jej webová stránka uviedla, že letecké sily uskutočnili výcvik na úpätí Qulianských hôr, v provincii Gansu v severozápadnej Číne a letecký pluk námorníctva bol hliadkovať na poloostrove Jiaodong v provincii Šantung v provincii východnej Číny.
Internetová stránka Čínskej ľudovej armády v pondelok uviedla, že severočínska námorná flotila uskutočnila v sobotu cvičenie v Žltom mori.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.