Peking 21. augusta 2019 (HSP/RIA/Foto:TASR/AP-Valeriy Sharifulin, Sputnik, Kremlin Pool Photo via AP)

Peking je pripravený rozširovať spoluprácu s Ruskom v boji proti zasahovaniu do vnútorných záležitostí Číny a Ruska zo strany iných krajín. Informáciu uviedol oficiálny predstaviteľ čínskeho ministerstva zahraničných vecí Jen Shuan. Čínski a ruskí predstavitelia potvrdili, že považujú zasahovanie USA do vnútorných záležitostí oboch krajín za neprípustné

Na snímke ruský prezident Vladimir Putin (vľavo) a čínsky prezident Si Ťin-pching

Čínsky diplomat uviedol, že ruský postup voči Západom plateným demonštrantom v Moskve bol absolútne zákonným postupom, podobne Rusi ohodnotili zákroky čínskej polície v Honkongu proti demonštrantom, protesty ktorých takisto riadia Američania. Rusi a Číňania považujú americké kroky za absolútne neprípustné, “maniere superveľmoci”, ktorými sú Američania postihnutí nemajú svoje opodstatnenie a dnes, keď sa situácia vo svete radikálne zmenila sú aj navyše kontraproduktívne.

Čína vystríha Američanov pred stupňovaním napätia a Číňania sú podobne ako Rusi ochotní okamžite prijať odvetné kroky na americké provokácie, vrátane snáh rozmiestňovať americké rakety v Ázii. Američania tvrdia, že sú pripravení v tichooceánskom regióne začať rozmiestňovať svoje staršie Tomahawky, Číňania vystríhajú pred tvrdou odvetou. Američania už jednostranne vystúpili z Dohody o raketách krátkeho a stredného doletu, čo Rusko považuje za chybný krok.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj