Peking/Ottawa 9. decembra 2018 (HSP/Global Times/Foto:TASR/AP-Huawei via AP)
 
Čínsky portál Global Times reaguje na arogantné zatknutie Meng Wančou top manažérky spoločnosti Huawei zo strany kanadských orgánov. Toto zatknutie je nezákonné a je v rozpore s ľudskými právami

Na snímke finančná riaditeľka čínskej telekomunikačnej spoločnosti Huawei Meng Wan-čou

Američania a Kanaďania sa už evidentne nevedia zmestiť do kože a správajú sa, ako keby im patrila celá planéta. Číňania už uviedli, že Kanaďania budú za svoje správanie niesť plnú zodpovednosť. Zatykač na Meng Wančou vydali Američania, ktorým sa nepáči, že Meng Wančou odmieta akceptovať americké predstavy embarga a sankcií voči Iránu. Kanaďania sa chystajú vydať Meng Wančou Američanom.
Podľa Číňanov bola Meng WazhouMeng Wančou podrobená zo strany kanadských orgánov hrubému a ponižujúcemu zaobchádzaniu. Kanaďania jej nasadili putá na ruky a aj na nohy, v kanadskej cele nemá možnosť Meng Wančou dostať adekvátnu lekársku pomoc (v máji bola operovaná na štítnu žľazu, trpí hypertzenziou). Kanaďania neumožnili Meng Wančou ani možnosť dostať sa z cely predbežného zadržania na kauciu.
Situácia dozrela do štádia, kedy už pravdepodobne bude nutné na americkú aroganciu reagovať recipročne. Pokiaľ Američania nepocítia na vlastne koži podobné postupy ako oni uplatňujú voči svetu, budú sa arogantne rozťahovať. Číňania a Rusi by už mali konečne začať zatýkať Američanov, vykonštruované dôvody sa vždy nájdu. Rovnako vykonštruované dôvody, aké používajú Američania.
Svojho času Severokórejčania zavreli amerického študenta a  turistu Otta Warmbiera, ktorý v Pchonjangu v roku 2017 opitý strhával kórejské propagandistické plagáty a arogantne sa správal v hoteli. Warmbiera Severokórejčania odsúdili a ten  v severokórejskom väzení vážne ochorel. Severokórejčania súhlasili, aby Otta Warmbiera v kóme previezli do USA, kde následne Otto Warmbier zomrel.  Jeden zavretý americký občan stačil na to, aby sa americké aktivity voči Severnej Kórei obmedzili na mainstreamové výpady a vyhrážky vojnou (kvôli jadrovým zbraniam), ale reálne násilné kroky voči severokórejským občanom Američania nepodnikli žiadne.
 
Video: Otto Warmbier
 

 
 
Príspevok Čína hrozí Kanade kvôli zadržaniu Meng Wan-čou, top manažérky Huawei zobrazený najskôr Hlavné správy.