Vaša účasť na MS je vylúčená, vysvetlíte prečo?

– Bol som u doktora Grauzela v Bratislave, ktorý mi potvrdil, že mám po sezóne. Mám nejaký úlomok z chrupavky v kolene, čo treba dať chirurgicky do poriadku. Najbližšie ma teda čaká operácia a nie bitka o flek na šampionát.

Je potrebná operácia, či to pôjde aj liečiť konzervatívnejším spôsobom?

– Aj kvôli tomu som bol v Bratislave u ďalšieho špecialistu, ktorý mi potvrdil, že najlepším riešením je artroskopia. Je to jediná možnosť. 

Aká dlhá bude liečba?

– Minimálne taký mesiac.

Ako veľmi to mrzí?

– Poriadne, ale žiaľ, taký je život. Zdravie je prvoradé a je potrebné, aby som si dal nohu do poriadku. Vedel som, že niečo s kolenom mám, ale hral som s tabletkami. Som sklamaný.

Máte platný kontrakt s Kunlunom?

– Už nie, vypršala mi po sezóne.

Máte nejaké ponuky?

– Zatiaľ nie. Všetko má v rukách môj agent, tak uvidíme.

Chceli by ste zostať v čínskom tíme?

– Neviem, pretože sa vymenil tréner a bude mať veľké slovo pri výbere nových hráčov. Netrúfam si povedať, ako to dopadne.

Uprednostníte KHL pred inou ligou?

– Lepšia liga ako KHL v Európe nie je. Mne táto súťaž sedí, preto by som v nej chcel pôsobiť aj naďalej.

Čo pre vás s odstupom času znamenalo pôsobenie v čínskom klube?

– Bolo to dobrodružstvo! Niektoré veci som dovtedy nikdy nezažil, iné ma prekvapili. Či už ide o príjemné alebo aj nepríjemné situácie. To však k tomu patrí, ale aj tak išlo v prvom rade o hokej.

Ktoré momenty vám zostanú v pamäti dlhšie?

– Asi ten smog. Človek až nechápe, ako veľmi môže byť ovzdušie znečistené. Boli dni, keď sa nedalo vychádzať z bytu, také to bolo zlé. Na druhej strane vás zarazí, akí vedia byť Číňania pracovití a vedia robiť 24 hodín denne.