Jedná sa o originálny projekt materskej škôlky pre deti od 3 do 6 rokov, kde je prioritou pohybový rozvoj detičiek. Ratolesti, ktoré sú vedené v kolektíve, majú o zábavu počas dní postarané inak ako je to bežné v klasickej škôlke. Značnú čas im vypĺňajú športové aktivity ako je cvičenie, futbal, tenis či dokonca korčuľovanie a hokej. Práve bývalý špičkový útočník a v súčasnosti kouč národného mužstva sa podujal k tomu, že si na malé detičky nájde čas.

Je to skvelý nápad, že sa aj škôlkari budú viac pohybovať. Takisto je fajn, že si odmalička budú zvykať na šport, či už vo forme loptových hier, tenisu alebo aj hokeju a najmä korčuľovania,“ prezradil Cíger, ktorý škôlke poskytol svoj športový objekt s ľadovou plochou v Bratislave.

 

Deti si tak môžu prísť zakorčuľovať a budú pod dohľadom reprezentačného trénera a Jozefa Voskára, bývalého hráča Slovana a slovenského národného tímu.

To, že detičky nebudú počas dní len kresliť či maľovať, ale získajú aj pohybové schopnosti, čo sa už dnes často vytráca, je výborné. Treba aj takto podchytávať novú generáciu, ktorá ako dobre vieme, je zameraná na elektroniku,“ poznamenal Zdeno Cíger na margo novovzniknutej materskej školy s názvom Malí šampióni.