Albufeier 15. februára 2019 (HSP/Foto:The Sun)
 
“Cigánska spravodlivosť, rituálne poníženie”. Tak informoval britský denník The Sun o desivom zážitku 22-ročnej Britky, ktorá sa stala terčom útoku dvoch žien v Portugalsku, kde pracovala ako servírka. Potrestali ju kvôli údajnému vzťahu so ženatým mužom

Na snímke Leighanne Rumney pred útokom

22-ročná Leighanne Rumneyová bola unesená príbuznými muža, ktorí ju mali vyzliecť, opakovane bodať do chrbta a potom jej mali orezať jej dlhé blond vlasy.
Leighanne stratila dva litre krvi a potrebovala nutne chirurgické ošetrenie po tom čo, ju vlákali do auta a odviezli do neďalekého lesa kde na ňu zaútočili.
Traumatizovaná Leighanne povedala pre denník the Sun, že si dlhšiu dobu nedá sprchu pretože je prenasledovaná pocitom, že jej teplá krv tečie po chrbte.
Leighanne pracovala ako servírka v bare The Hot Shot v Albufeire na Algarve, keď padla do oka miestnemu Rómovi.
Údajne odmietala jeho pokusy o zblíženie, ale jeho rodina nadobudla presvedčenie, že majú spolu aférku, a preto ju zlákali do pasce aby mohli uskutočniť “rituálnu pomstu.”
“Všimla som si, že tento muž sa o mňa zaujímal, keď som pracovala za barom, ale nemala som ho rada a neprejavila som záujem,” vysvetlila.
“Ale jeho rodina bola presvedčená o tom, že máme spolu aférku a nepočúvali ma, keď som sa im pokúsila vysvetliť, že medzi nami nič nie je.”
“Bola som veľmi naivná a urobil som chybu, keď som nastúpila do auta a pokúšala som sa im to vysvetliť, potom som si uvedomila, že mám problém.”
“Odviezli ma 45 minút od miesta, kde som žila a keď otvorili tašku, uvidela som v nej dva nože a nožnice.”
“Bola som presvedčená, že ma zabijú a mala som veľký strach. Tak som sa ani nehýbala a nič nehovorila, ako ma tie dve ženy vyzliekali a začali bodať do chrbta,” opísala situáciu mladá Britka.
“Nakoniec si vzali nožnice a ostrihali všetky moje vlasy, mal to byť rituál zahanbenia. Potom ma nechali tak s krvácajúcimi ranami.”
Otrasená a nahá Rumneyová sa nakoniec doplazila na cestu, kde si stopla náhodne prechádzajúce auto, ktoré ju odviezlo do bezpečia.

Útok sa odohral ešte v roku 2015, ale súd sa uskutoční tento mesiac kvôli predchádzajúcim obavám, že by gang mohol zastrašiť policajtov a svedkov.
“Portugalská polícia si vtedy vzala vyhlásenia a fotografovala moje zranenia, ale odvtedy som nič nepočula a ani vôbec nevedela, že by malo v tejto dobe dôjsť k súdu.” Obe útočníčky vo veku 24 a 40 rokov a 22-ročný vodič auta čelia obvineniu z únosu a fyzického napadnutia s následkom vážnych zranení.
 
Príspevok Cigánska spravodlivosť: Britku dobodali a ostrihali jej vlasy kvôli údajnému vzťahu so ženatým Rómom, ktorého ona odmietala zobrazený najskôr Hlavné správy.