Cigániková: Zdá sa, že najlepší lekári sa necítia dobre v štátnom zdravotníctve

Bratislava 25. augusta 2017 (TASR/HSP/Foto:Janka Cigániková Facebook)

Za zlé vysvedčenie stavu štátneho zdravotníctva považuje poslankyňa NR SR a členka zdravotníckeho tímu strany Sloboda a Solidarita (SaS) Janka Cigániková odchod veľkej skupiny rádiológov z národného ústavu srdcovo-cievnych chorôb.
Na snímke Janka Cigániková

„Zdá sa, že najlepší lekári sa necítia dobre v štátnom zdravotníctve,“ uviedla poslankyňa a doplnila: „Keďže ide o vážny problém týkajúci sa zdravia a životov občanov, nechceme situáciu unáhlene komentovať. Po podrobnom preskúmaní vzniknutej situácie sa vyjadríme v najbližších dňoch a prinesieme aj návrhy riešení,“ uviedla za zdravotnícky tím SaS J. Cigániková.
Špičkoví lekár zo spomenutého ústavu sa rozhodli zmeniť zamestnávateľa – štátneho nahradia za súkromného. „V neľahkej situácii sa tešíme aspoň z toho, že lekári a sestry neodchádzajú do zahraničia, ale zostávajú na Slovensku a budú liečiť našich pacientov,“ poznamenala poslankyňa NR SR Janka Cigániková a doplnila: „Za peniaze sa dajú kúpiť ľudské ruky, no nie ľudské srdcia.“
SaS hľadí na pozadie a podstatu problémov v zdravotníctve komplexne, a preto intenzívne pracuje na zdravotníckej reforme.

Hlavné Správy

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.