Slovensko 28. marca 2017 (HSP/Foto: TASR – Michal Svítok)

Poslankyňa strany Sloboda a Solidarita (SaS) Jana Cigániková prevádzkuje súkromné jasle v Karlovej Vsi, Novom Meste a ružinovskom Prievoze. Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Bratislave pred niekoľkým idňami začal vo všetkých troch prípadoch správne konanie, pretože podľa hovorkyne RÚVZ Kataríny Nosálovej prevádzky nedisponovali rozhodnutiami orgánu verejného zdravotníctva k uvedeniu priestorov do prevádzky. Pri zistených skutočnostiach sa pokuta môže vyšplhať až do výšky 60.000 eur.

Na snímke poslankyňa NR SR Jana Cigániková

V súvislosti so vzniknutou situáciou sme oslovili samotnú poslankyňu Cigánikovú, ktorá okrem iného uviedla, že úradníci RÚVZ v danej veci dostali priamy podnet a neboli jediní.

Kontrola vykonávaná v detských zariadeniach, ktoré prevádzkujete, preukázala len administratívne pochybenie alebo aj nedostatky v samotných zariadeniach?

Hygiena zistila iba chýbajúci dokument, nezistila žiadne ďalšie nedostatky.

Požiadali ste už dodatočne príslušné orgány o uvedenie priestorov do prevádzky?

Potrebnú žiadosť o uvedenie priestorov do prevádzky sme ešte v deň kontroly doobeda, okamžite po zistení nedostatku, podali na príslušný Regionálny úrad verejného zdravotníctva.

Myslíte si, že príslušné úrady začali konať z vlastnej iniciatívy alebo ich niekto upozornil?

Vieme, že úradníci RÚVZ dostali priamy podnet a neboli jediní. Toto bola ôsma kontrola zo strany štátu v poslednom čase, medzičasom už prebehla deviata. Mám za to, že úradníci sú zneužívaní na diskreditáciu politických oponentov súčasnej vládnej koalície.

 

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.