Podgorica 3. júla 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)

Čiernohorský prezident Filip Vujanovič sa dnes obrátil na vrchného žalobcu krajiny Ivicu Stankoviča so žiadosťou, aby netrval na zadržaní špičkového predstaviteľa opozičného Demokratického frontu Nebojšu Medojeviča.
Na snímke prezident Čiernej Hory Filip Vujanovič

Muž, ktorého poslanci v Podgorici zbavili imunity pre podozrenie z prania špinavých peňazí, by podľa prezidentovho návrhu mal zostať na slobode do skončenia súdneho konania.
Najvyšší predstaviteľ krajiny predtým telefonicky hovoril so stíhaným zákonodarcom, ktorý ho mal ubezpečiť, že žiadnym spôsobom nebude zasahovať do vyšetrovania a vyhovie všetkým predvolaniam prokuratúry i súdu.
Vujanovič zasiahol do krízovej situácie po tom, čo sa poslanci, stranícki kolegovia Medojeviča, v reakcii na jeho zbavenie imunity zabarikádovali v priestoroch frakcie, aby zabránili jeho zadržaniu.
Už v nedeľu večer podporil opozičných poslancov aj metropolita srbskej pravoslávnej cirkvi Amfilohije, ktorý označil situáciu za veľmi vážnu a vyslovil sa za jej upokojenie a hľadanie riešenia cestou dialógu.
Demokratický front má v 81-člennom parlamente v Podgorici 18 z celkove 39 opozičných kresiel.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.