Podgorica 8. júna 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Michal Svítok)

Kto bude v Čiernej Hore hanobiť NATO, môže dostať pokutu až do výšky 10.000 eur, uviedol dnes čiernohorský denník Vjesti.
Takýto prísny peňažný trest môže byť vymeraný podľa čl. 200 Trestného zákonníka Čiernej Hory. V ňom je uvedené, že kto si verejne robí posmech z Organizácie spojených národov (OSN), Medzinárodného Červeného kríža (MČK), alebo inej medzinárodnej organizácie, ktorej členom je Čierna Hora, môže byť potrestaný pokutou až do výšky 10.000 eur.
Ilustračné foto

Pokuta sa však nevzťahuje na kritiku Aliancie vo vedeckých, literárnych alebo umeleckých dielach, uviedli čiernohorské médiá.
Podľa čiernohorských médií rovnaká peňažná pokuta hrozí aj tomu, kto verejne zosmiešňujú vlajku, štátny znak, alebo hymnu Čiernej Hory, alebo krajinu, s ktorou má Čierna Hora diplomatické styky.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.