Bratislava 23. februára 2019 (HSP/Foto:SITA-Diana Černáková)
 
Čie záujmy v skutočnosti pretláča kandidátka na prezidentku Zuzana Čaputová? Ešte do roku 2017 pôsobila v mimovládke, ktorú financovala Nadáca otvorenej spoločnosti Georga Sorosa a americká ambasáda. Budeme mať v prezidentskom paláci iba ďalšiu bábku kopajúcu za záujmy USA a za záujmy liberálneho oligarchu?

Na snímke Zuzana Čaputová

Extrémna liberálka Zuzana Čaputová (Progresívne Slovensko), ktorá kandiduje na prezidentku Slovenskej republiky, pracovala 16 rokov v mimovládnej organizácii Via Iuris.
Čaputová, ktorá mala v mimovládke na starosti hlavne projekty v oblasti justície, sa v roku 2017 rozhodla naplno venovať advokátskej praxi.
Pozrime sa však podrobnejšie, kto financoval Via Iuris a teda aj Zuzanu Čaputovú.
Z výročnej správy tejto mimovládky z roku 2015 v sekcii príjmy vyplýva, že najväčším “sponzorom” je Sorosova Open society foundations, ktorá cez granty darovala mimovládke Via Iuris až 82 000 eur, čo predstavuje vyše 25 % zo všetkých jej príjmov.
George Soros je známy americký miliardár, ktorý svojimi peniazmi ovplyvňuje dianie hlavne v krajinách strednej a Východnej Európy podľa svojich predstáv. Presadzuje otvorenú spoločnosť, multikultúru, príchod imigrantov a LGBT agendu.
Liberálny novinár Martin Šimečka dokonca priznal, že Soros ovplyvnil voľby na Slovensku v roku 1998, keď svojimi financiami, cez mimovládky šíril propagandu proti Vladimírovi Mečiarovi.
Nie je preto žiadnym prekvapením, že podobné “hodnoty” presadzuje aj kandidátka na prezidentku Zuzana Čaputová, ktorá pôsobila v mimovládke financovanej peniazmi Georga Sorosa.
Čaputová má priaznivý vzťah k migrácii, výrazne podporuje aj komunitu LGBT. V  relácii Na telo v televízií Markíza, vyhlásila, že podporuje adopcie detí pre homosexuálne páry.
Mimovládku Via Iuris podľa Výročnej správy z roku 2015 tiež zasponzorovalo Americké veľvyslanectvo sumou 4 313 eur.
Je preto na mieste otázka, či by takáto osoba nebola v prípade zvolenia za prezidentku priamym nebezpečenstvom pre Slovenskú republiku. Ak by sme zobrali na zreteľ legislatívu napríklad v USA, Rusku, či Izraeli, osoba, ako je Čaputová, by zrejme bola oficiálne označená za zahraničnú agentku a za prezidentku by ani len nemohla kandidovať.
Samuel Gdovin
 
 
Príspevok Čie záujmy bude pretláčať? Čaputová pôsobila v mimovládke Via Iuris financovanej nadáciou Georga Sorosa a USA zobrazený najskôr Hlavné správy.