Tenistkin starý otec zomrel v stredu po dvoch týždňoch od hospitalizácie. Smutnú správu sa dozvedela prakticky ihneď od mamy Kataríny. „Dedko bol jej najväčší fanúšik, všetky zápasy intenzívne prežíval. Keď sa Dominike darilo, do Singapuru volal každý deň. Keď sa jej nedarilo, volal mne, aby sme to predebatovali,“ priblížila pani Cibulková.

Aj s ohľadom na to, ako Dominiku v tenise podporoval, sa šiesta hráčka sveta rozhodla, že nastúpi na úvodný grandslam. „Aj on by bol najradšej, keby zostala silná a v Austrálii sa jej darilo. Je to to najlepšie, čo pre neho môže urobiť,“ pokračovala mama tenistky. „Navyše, udialo sa to asi v najhorší možný čas, cesta z Austrálie trvá 24 hodín,“ vysvetlila.

V tenise ako v máloktorom inom športe oddeľuje zdar od neúspechu psychika. S otázkou, ako Domču môže tragická udalosť v rodine zasiahnuť, sme sa obrátili na klinického psychológa. „Zväčša podobné situácie zvláda človek lepšie vďaka práci,“ načrtol profesor Miron Zelina. Nedávno sa po smrti matky vrátil do zápasovej záťaže futbalista FC Chelsea Willian.

Na trávnikoch exceluje, hoci po góloch dvíha hlavu do nebies a po tvári mu tečú slzy. „Ženy sú emocionálnejšie založené než muži. Ako športovkyňa si Dominika zrejme natrénovala prekonávanie silnej psychickej záťaže. Ak sa dokáže nastaviť čisto na svoju hru – ako to bolo na Turnaji majsteriek – mohla by to zvládnuť,“ skonštatoval.