„Sme nesmierne nadšení z toho, že náš film divákov oslovil a prejavili oňho taký záujem. Veríme, že čísla ešte porastú a pozrú si ho naozaj všetci, ktorých táto téma zaujíma,“ zhodnotila prvý deň v kinách producentka filmu Wanda Adamík Hrycová. 

Produkčná spoločnosť Wandal production analyzovala návštevnosť Čiary v porovnaní s ďalšími dvomi úspešnými slovenskými filmami roku 2017: „Tento počet vysoko predbehol aj najúspešnejšie slovenské filmy tohto roka Únos (9 433 divákov za prvý deň) a Všetko alebo nič (8 891 divákov). Vyzerá to, že film Čiara divákov naozaj zaujal“. 

 O film majú záujem nielen ľudia vo veľkých mestách, ale aj menšie miestne kinosály. Napríklad v Michalovciach, kde sa film nakrúcal a mal aj slávnostnú premiéru, hovoria o veľkom záujme. Čiaru premietajú až v 16 kinosálach.

Zdroj: Wandal production

ad

Čiara s hviezdnym obsadením v podaní Tomáša Maštalíra, Emílie Vášáryovej, Andyho Hryca, Zuzany Fialovej a ďalších skvelých hercov však má potenciál zaujať nielen divákov z východného Slovenska. „Film sme robili pre všetkých: pre tých, ktorí realitu slovensko-ukrajinskej hranice denne zažívali a zažívajú, ale aj pre tých, ktorí o tomto kúte Slovenska doteraz ani netušili. Téma, ktorú film ponúka má čo ponúknuť každému divákovi,“ hovorí producentka.

Nový slovenský triler si budú môcť pozrieť aj v Českej republike a na Ukrajine a záujem už prejavil aj distribútor zo zahraničia.