Triler z dielne producentky Wandy Adamík Hrycovej a režiséra Petra Bebjaka  zaznamenal rekordné úspechy v návštevnosti už po prvom uvádzacom dni, keď 16 423 divákov prekonalo doterajšie úvodné dni doposiaľ najúspešnejších slovenských filmov roka Únos a Všetko alebo nič. Záujem zo strany divákov o film neutícha a veľké i menšie kiná film stále nasadzujú v rekordných počtoch predstavení.

Režisér Peter Bebjak hovorí: „Priznám sa, že som nečakal, že z toho bude až taký boom, ale veľmi sa z toho tešíme. Našim prvotným cieľom bolo nakrútiť film, ktorý by bol nielen divácky úspešný, ale mal v sebe aj artovú stránku, aby zaujal diváka, ktorý si film pozrie v kine, ale oslovil aj festivaly.“ Čiara sa okrem priaznivých reakcií slovenských divákov teší aj uznaniu na medzinárodnom festivale v Karlových Varoch, kde si vyslúžil cenu za réžiu.

​Mimoriadne úspešný štart Čiary znamená obrovský míľnik aj pre slovenský film ako taký, keďže 9. augusta bola prekročená méta milión ľudí, ktorí videli slovenské filmy počas jedného roka. Producentka Wanda Adamík Hrycová  je z úspechu nadšená. V odhadoch na celkový počet divákov, ktoré môže Čiara dosiahnuť, je však opatrná: „Nerada by som odhadovala konkrétne čísla, všetko, čo sa okolo tohto filmu deje tu nemá obdobu. Naše ambície sú však samozrejme čo najvyššie a budeme radi, keď bude z kina odchádzať čo najviac spokojných divákov,“ zdôrazňuje.

Okrem záujmu Slovákov už film netrpezlivo očakávajú aj diváci v Česku. „Otázku, kedy bude film uvedený v Českej republike stále riešime s českým distribútorom a usilujeme sa v distribučnom kalendári nájsť čo najvhodnejší dátum. Predbežne to zatiaľ vyzerá na október, presné dátumy oznámime divákom už čoskoro,“ reaguje producentka. Ako prvý film so slovensko-ukrajinskou koprodukciou bude film Čiara uvedený aj na Ukrajine na jeseň 2017.