Srbsko/Kosovo 17. januára 2017 (HSP/Foto:TASR-Armend Nimani, Pool via AP)

Hashim Thaci, vojnový zločinec a figúrka protežovaná USA, začína biť na poplach. Podľa jeho slov Srbsko plánuje anektovať severnú časť Kosova, v ktorej žije srbské obyvateľstvo, podľa krymského scenára. Informoval o tom portál Novorosinform.

Na snímke Hashim ThaciNa snímke Hashim Thaci

Včera Kosovskí Albánci nepustili do Kosova vlak zo Srbska, nasledovala okamžitá odpoveď a oddnes Srbi avizujú zákaz prechodu kosovských Albáncov do EÚ cez srbské územie. Zdá sa, že situácia vo svete sa začína meniť.

Hashim Thaci včera uviedol, že incident s vlakom sledoval len jeden cieľ, vyprovokovať napätie medzi Srbskom a Kosovom a získať tak dôvod pre srbskú armádu, aby podľa krymského scenára obsadila severnú časť Kosova, kde žijú etnickí Srbi, ktorí neuznali existenciu Kosova.

Hashim Thaci vykazuje v poslednom období známky ľahkej paniky. Kosovo vzniklo za podpory amerických neoconov, ktorí sa snažili zraziť Srbsko na kolená, koniec Obamu znamená aj výrazné oslabenie neoconov.

Kosovo predstavuje pre Srbsko srdcovú záležitosť, je to srdce Srbska. Albánci sa do Kosova dostali po roku 1945, kedy utekali z Albánska. V Juhoslávii im bolo veľmi dobre, čo sa prejavilo nesmiernym rastom ich populácie v Kosove. Pri rozpade Juhoslávie sa pod patronátom amerických bombardérov rozhodli aj Kosovskí Albánci osamostatniť.

Ak prestanú Američania držať nad Kosovom ochrannú ruku, Srbi pravdepodobne opätovne pripoja Kosovo, resp. jeho časť k svojmu územiu. Ak k tomu príde, pre Thaciho a jeho prívržencov by bolo určite lepšie, keby sa v danom čase už radšej nachádzali v USA.

Video z archívu: Ukradnuté Kosovo