Európa 24. marca 2018 (HSP/Roman Bednár/Foto:TASR/AP-Jesus Moron)
 
Tvrdí to americký PEW-Inštitút, ktorý robil prieskum v šiestich afrických krajinách. V Senegale, Ghane, Keni, Tanzánii, Nigérii a v Juhoafrickej Republike.

Ilustračné foto

Veľké množstvo Afričanov má už naplánovanú migráciu do Európy. 44 percent opýtaných zo Seneglu, 42 percent z Ghany a 38 percent z Nigérie sú už pripravení odísť do EÚ.
Na Európu sa tak chystá nová vlna emigrácie z Afriky. V krajinách na juh za Saharou, v tzv. Subsahare žije takmer jedna miliarda ľudí. A v roku 2050 by malo v Afrike žiť podľa prognóz 2,1 miliard ľudí.
Ale prognózy hovoria aj to, že ak vyspelé štáty nepomôžu razantne zmeniť podmienky života v Afrike, tak do roku 2050 odíde odtiaľ 400 až 500 miliónov ľudí. A z nich 90 percent smerom do Európy.
Pracovníci PEW-Inštitútu, ktorí robili tento prieskum, vychádzajú z toho, že z týchto krajín emigruje do Európy už v dohľadnej dobe minimálne 10 percent obyvateľstva. To je približne 100 miliónov.
Je to niečo ako načasovaná bomba, ktorá určite exploduje.
Popri vojnách, terore, biede, ktoré v Afrike vládnu, je ďalším dôvodom emigrácie to, že veľké množstvo Afričanov už má v Európe príbuzných a priateľov a tí ich k emigrácii motivujú i finančne podporujú.
Roman Bednár
 
Príspevok Chystá sa druhá obrovská migračná vlna do EÚ zo subsaharskej Afriky zobrazený najskôr Hlavné správy.