Mayweather nastúpil vo svojej profesionálnej kariére k 49. duelom a všetky ich vyhral. Z toho až 26-krát svojho soka knokautoval. Udelenie licencie McGregorovi k boxerským zápasom v štáte Kalifornia sa donieslo aj k nemu. No, príliš to s ním nepohlo. 

„Že dostal licenciu boxovať v Kalifornii? Gratulujeme mu k nej,“ sucho odkázal Maweatherov výkonný riaditeľ Leonard Ellerbe. Floyd je totiž v boxerskom dôchodku a neustále opakuje, že mu je takto dobre a po návrate netúži.


Bude McGregor zbierať opasky aj v boxe? Licenciu už má.
Foto: Getty Images

Lenže, sila peňazí niekedy presahuje rámec hodnotového rebríčka. A ani Mayweather by si nemal byť úplne istý v tom, že neskríži ruky s McGregorom. V Las Vegas sa už vypísali kurzy na to, že k takému súboju príde. V tomto meste, ktoré patrí do štátu Nevada, mu však licencia nebola udelená. Aj to sa však môže stať.


Floyd Mayweather si na športovom dôchodku užíva svoje peniaze.
Foto: Getty Images

„Pán McGregor je neuveriteľne nadaný bojovník a športovec. Asi vie, čo robí, ale tu ide o iný šport,“ prezradil Bob Bennet, výkonný riaditeľ komisie v Las Vegas, ktorá udeľuje licencie a on mu ju zamietol. Prečo práve Las Vegas? Z jednoduchého dôvodu. Mayweather všetky svoje zápasy odboxoval tu.


Prechod z oktagonu medzi štyri povrazy by mohol McGregorovi vyjsť.
Foto: TASR

„Je to len hra v snahe získať viac fanúšikov. Vie sa však veľmi dobre, že ak by vstúpil do boxerského sveta, mohol by tým ohroziť svoj biznis,“ prezradila ešte pravá ruka Mayweathera.