Washington 23. júna 2018 (HSP/Sputnik/Foto:Pixabay)
 
Znižujúca sa očakávaná dĺžka života a ťažkosti so zdravím medzi horšie vzdelanými bielymi Američanmi sú naozajstným problémom v USA. “Smrť zo zúfalstva”, americký pojem, ktorým sa opisujú samovraždy a úmrtia z dôvodu zneužívania návykových látok, sú na svojom historickom maxime.

Ilustračné foto

Neúspech v živote mnohí kompenzujú riskantným správaním, ako je užívanie alkoholu a drog. Nová štúdia potvrdila, že Američania s nízkymi príjmami sú v skutočnosti absolútne zúfalí. Štúdia zistila, že za 20 rokov, kedy sa viedol tento prieskum, sa duševné zdravie najchudobnejších značne zhoršilo, čo znamená, že bieli Američania s nízkymi príjmami sa v priebehu rokov stali menej šťastnými. Zatiaľ čo ľudia s vyššími príjmami sa stretávali s menším stresom a mali lepší zdravotný stav.
Najhoršie sú na tom bieli Američania v strednom veku. Počet predčasných smrtí medzi nimi rastie nebývalou rýchlosťou, ale negatívne zmeny v duševnom zdraví sú viditeľné vo všetkých vekových skupinách, ktoré boli podrobené prieskumu, nie len u päťdesiatročných či šesťdesiatročných.
Inými slovami, bohatí sú stále šťastnejší a chudobní sú stále smutnejší, píšu autori prieskumu.
A preto chudobní v USA častejšie siahajú po alkohole, alebo práškoch na predpis na opiátovej báze, aby tým stlmili svoju duševnú bolesť.
 
Príspevok Chudobní bieli Američania stratili nádej, miera “úmrtí zo zúfalstva” stúpla na historické maximum zobrazený najskôr Hlavné správy.