LONDÝN 6. septembra 2018 (HSP/SITA/Foto:TASR/AP-Christophe Ena)
 
Sezónu ukončia po poslednej etape pretekov Okolo Veľkej Británie

Na snímke Chris Froome

Britskí cyklisti Chris Froome a Geraint Thomas nepocestujú v závere septembra na majstrovstvá sveta v rakúskom Innsbrucku. Ešte pred týždňom bola situácia opačná, ale športový riaditeľ tímu Sky Scott Lancaster na stredajšej tlačovej konferencii informoval novinárov o tom, že obaja pretekári ukončia sezónu už v nedeľu 9. septembra po záverečnej etape podujatia Okolo Veľkej Británie.
“Myslím si, že Geraint pôvodne uvažoval o štarte na svetovom šampionáte. Chceli sme ho využiť aspoň v tímovej časovke, ale momentálne je vyhorený po ťažkej sezóne a strese, ktorý zažil vplyvom tréningu, diét a pod.” povedal pre web Cyclingweekly Lancaster. Thomas v júli vyhral prvýkrát v kariére Tour de France, jeho tímový kolega Froome bol na “Starej dáme” tretí a predtým ovládol májové Giro d’Italia.
Tridsaťdvaročný Thomas absolvoval v aktuálnej sezóne 59 pretekových dní, počas ktorých prešiel viac ako 8 500 km. Okrem Tour de France vyhral aj júnové prípravné podujatie Critérium de Dauphine a stal sa národným šampiónom v časovke. O rok starší Froome prešiel počas 63 pretekových dní až 9 900 km a triumfoval na spomenutom Gire. Obaja cyklisti sú momentálne súčasťou pretekov Okolo Veľkej Británie, kde zatiaľ nedosiahli žiaden prenikavý výsledok.
 
Príspevok Chris Froome a Geraint Thomas vynechajú MS, pociťujú únavu zobrazený najskôr Hlavné správy.