Banská Bystrica 25. marca 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-František Iván)
 
V 12. kalendárnom týždni na základe analýz hlásení 46 percent lekárov pre deti a dorast a 47 percent lekárov pre dospelých evidoval banskobystrický Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ), ktorý zbiera údaje o chorobnosti za celý Banskobystrický kraj, 5059 chorých na akútne respiračné ochorenia (ARO). Chorobnosť tak predstavuje 1673 osôb na 100.000 obyvateľov v starostlivosti lekárov hlásiacich ochorenia v tomto týždni. 

Ilustračné foto

“Chrípka a jej podobné ochorenia sa vyskytli v 342 prípadoch, čo je chorobnosť 113 osôb na 100.000 obyvateľov v starostlivosti lekárov hlásiacich v tomto týždni,” uviedla pre TASR hovorkyňa RÚVZ v Banskej Bystrici Mária Tolnayová.
Najvyšší počet chorých na ARO je v absolútnych číslach v okrese Lučenec, kde evidujú lekári takmer 809 prípadov, Zvolen (706), Žarnovica (545), Rimavská Sobota (492), Revúca (485) a Banská Bystrica (469). Chrípka a jej podobné ochorenia najviac postihli pacientov v okresoch Poltár, Revúca, Žarnovica a Banská Bystrica.
Epidemiológovia konštatujú, že výskyt ARO v medzitýždňovom porovnaní klesol o deväť percent a výskyt chrípky a jej podobných ochorení je takmer na rovnakej úrovni ako uplynulý týždeň. V porovnaní s rovnakým obdobím vlaňajška je výskyt týchto typov ochorení v populácii obyvateľstva Banskobystrického kraja ale výrazne vyšší, v prípade ARO o 22 percent a v prípade CHPO o 21 percent.
 
Príspevok Chrípky je v Banskobystrickom kraji čoraz menej zobrazený najskôr Hlavné správy.