Chorvátsko je bezpečná krajina, odkazuje turistom chorvátska prezidentka

Záhreb/Bratislava 20. júna 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Ronald Zak)

Chorvátsko je bezpečná krajina, jeho orgány spolupracujú s orgánmi okolitých krajín na úrovni celej EÚ, v transatlantických štruktúrach, aj s orgánmi v islamských krajinách
Na tlačovej konferencii v Záhrebe to dnes uviedla chorvátska prezidentka Kolinda Grabarová Kitarovičová.
Chorvátska prezidentka Kolinda Grabarová-Kitarovičová

Povedala to na margo nedávneho vyhlásenia extrémistickej organizácie Islamský štát (IS), ktorá sa vyhrážala útokmi na Balkáne.
“Ani jedna takáto hrozba sa, samozrejme, nesmie podceniť. Práve preto, všetky tieto orgány pracujú neustále, aby zaistili bezpečnosť všetkých turistov v Chorvátsku,” zdôraznila Kitarovičová.
Zároveň pozvala Slovákov na dovolenku do Chorvátska. “Pozývam všetkých Slovákov, aby navštívili Chorvátsko, aby sa tu naozaj cítili ako doma. Naše jazyky sú si blízke a myslím si, že si veľmi dobre navzájom rozumieme. Určite sa tu dobre cíťte, ste tu vítaní,” vyhlásila prezidentka.
IS sa vyhráža teroristickými útokmi pre zločiny, spáchané na moslimskom obyvateľstve počas občianskej vojny v bývalej Juhoslávii v 90. rokoch. Srbi majú byť terčom útoku pre masaker v Srebrenici a Chorváti preto, že sú neveriaci. “Nezabudli sme na Balkán…a nechceme na neho zabudnúť. Len sme boli trochu zaneprázdnení…,” uviedli džihádisti vo svojom propagandistickom časopise Rymiah, ktorý je určený čitateľom balkánskeho regiónu.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

ZDROJ >>

Komentujte :)